Domů /Zajímavé články /Boty pro batolata

Boty pro batolata

< Zpět na seznam článků

Narodilo se vám miminko? Věřte, že nebude trvat dlouho a začne se stavět na nohy. Samozřejmě se musíte ptát: Jak vybrat správné boty pro miminko? Boty musí být kvalitní, aby byl zajištěn přirozený vývoj nohy.

 

Jaké vybrat boty pro batolata?

Při výběru dětských bot buďte prostě nároční! Chtějte měkkou a neklouzající podrážku, pohodlnost při nošení, prodyšnou podrážku a volnou špičku pro správný vývoj nohy. Nezapomeňte si boty potěžkat a vybrat jen lehkou a pružnou variantu obuvi. Nezapomínejte na zdraví a bezpečnost. Odmítejte boty vyrobené pomocí lepidel, toxických látek a formaldehydu. Důležitá je i snadná údržba – nejlépe hodit boty pro batolata do pračky a při programu pro ruční praní se vám krásně vyčistí bez větší námahy.

Desítky modelů obuvi Attipas splňuje vyjmenované požadavky. Stačí si vybrat design podle vašeho vkusu, pro holčičky nebo kluky. Při vývoji obuvi Attipas se spolupracovalo s katedrou ortopedie na Národní Soulské univerzitě, kde došlo k praktikování výsledků z moderních studií týkajících se vývoje dětské nohy. Boty Attipas můžete nosit doma i venku.

 

Správná velikost je základem pro zdravé nohy

Před koupí bot musíte podstoupit dobré přeměření nohy. Jakmile pořídíte boty, nezapomeňte, že vaše batole roste hodně rychle a boty nikoliv. U batolat se doporučuje kontrolovat velikost bot jednou měsíčně. Boty pro batolata nesmí tlačit, a vždy je nutné mít zde nějaký prostor před prsty. Nedoporučuje se nošení bot po starších sourozencích. Pro batalota nejsou jako první botičky vhodné ani modely z tržiště nebo z dětské burzy. Také dětská obuv se rychle opotřebovává. Nejde tolik o vnější vzhled, jako o prošlapané podešve, sešlapané patníky a opatky nebo zničené stélky a podšívky. Opotřebovanou obuv vyměňte za novou, aby nebyl bržděn zdravý vývoj nohou vašeho dítěte.

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK