Domů /Zajímavé články /Kojenecké botičky

Kojenecké botičky

< Zpět na seznam článků

První botičky pro miminka si vyberete z mnoha barev a materiálů. Capáčky jsou určené pro dosud nechodící miminka. Capáčky představují botky, které chrání chodidla miminka třeba před prochladnutím. Můžete vybírat z variant do teplejšího i chladnějšího počasí. První kojenecké bačkůrky se využívají v kočárcích na procházky a můžete je obouvat miminkům už od narození. Nechodící období miminek je však velice krátké a jakmile se staví na nohy, potřebují kvalitní boty.

 

Boty dobře vyzkoušejte!

Dětská noha potřebuje pro svůj přirozený vývoj kvalitní obuv s dostatkem prostoru, aby se nezamezovalo pohybu. Chodidla kojenců tvoří jemná a elastická chrupavčitá tkáň. Jestliže tuto chrupavku deformujete pomocí nesprávných bot, může dojít k negativnímu vlivu na celý pohybový aparát dítěte. Zjistěte si, pro jakou šířku a délku se vybrané boty pro děti nabízejí. Každý model bot neváhejte dítěti vyzkoušet. Doporučuje se předem přeměřit nohy. Děti při zkoušení obuvi často pokrčují prsty, tím pádem se nakupují špatné druhy obuvi. Boty nesmí klouzat z pat. Boty by měly padnout ihned při zkoušení, určitě si neříkejte nic o tom, že se později bota nějak roztáhne a přizpůsobí. 

 

Jaké zvolit kojenecké botičky?

Určitě zapomeňte na boty s pevnou patou a silnou podrážkou. Tyto druhy obuvi se nehodí na obouvání dítěte do tří let. Mělo by se jednat o kojenecké botičky měkké, flexibilní a se schopností kopírovat tvar nohy dítěte. Obuv Attipas vyniká uvedenými požadavky, tím pádem mají nohy vašeho dítěte usnadněný přirozený vývoj. Boty Attipas zajišťují takovou chůzi, že si v nich dítě bude připadat jako naboso.

Dětská noha rychle roste, proto pravidelně kontrolujte, jestli nemá dítě obuv příliš malou. Kromě kvalitních botek pro batolata a kojence nechte vaše dítě běhat naboso po trávě, písku a jiných přírodních měkkých podložkách – pomůže to k procvičení nožní svaloviny a noha nebude při pohybu ničím svazována.

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK