Domů /Zajímavé články /Dětská zdravotní obuv

Dětská zdravotní obuv umožní správný vývoj nohy

< Zpět na seznam článků

Známým faktem je, že nesprávná obuv může různě poškodit dětské nohy. I když se takřka všechny děti narodí se zdravýma nohama, již v první třídě byste jich našli dobrou třetinu s poškozením nohou, a to díky nevhodně vybrané obuvi. Zdravé obouvání dětí závisí především na rodičích, protože ti se starají o výběr a koupí nových bot. Náš trh je bohužel naplněn nejen kvalitními,  ale také nekvalitními botami.

 

Jak poznat zdravotně nezávadnou obuv?

Různé barevné kombinace obuvi umí nalákat, ale nejprve si všímejte z jakých materiálů byla obuv vyrobena. Měla by obsahovat jen nejkvalitnější a prodyšné materiály. Přírodní materiály se vyznačují prodyšností, měkkostí a absorpcí vlhkosti. V současnosti objevíte však i dětskou obuv z umělých materiálů, která má výborné hygienické vlastnosti a dá se brát jako zdravotně nezávadná. Důležité je dokonalé zafixování nohy v obuvi. Není přípustné, aby noha při chůzi vybočovala patní částí. 

 

Certifikace obuvi

Kvalitním značkám obuvi nebude chybět úřední osvědčení, kde je doložena zdravotní nezávadnost dětské obuvi. Musí splňovat požadavky na bezpečnost při používání i hygienickou nezávadnost. Botičky pro miminka mají prostornou kulatou špičku. Špičatá obuv způsobuje dětem potíže, jakými jsou například vybočený malík, vbočený palec nebo kladívkové prsty. Příliš krátké boty pomohou jedině k ohrožení zdraví dítěte.

Dětská zdravotní obuv je zastoupena také desítkami modelů od firmy Attipas. V botách Attipas mají vaše děti pocit bezpečí, protože byla použita speciálně vyvinutá technologie výroby, kde se nepoužívala lepidla, formaldehyd a ani žádné toxické látky. Dětské boty jsou pohodlné s měkkou a neklouzající podrážkou. Podrážka je navíc prodyšná a noha dítěte se nezapařuje a může přirozeně dýchat.

Dětská zdravotní obuv Attipas je zhotovena z jednoduchého materiálu, kdy podrážku tvoří silikon a ponožku bavlna. Lehká a pružná obuv je pratelná i v pračce, stačí si nastavit program na ruční praní. Díky volné špičce není nijak omezován krevní oběh dětské nohy a chůze je správně podporována. Dětská zdravotní obuv Attipas  byla vyvinuta díky zkušeným designerům, kteří úzce spolupracovali s dětskými ortopedy a lékaři.

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK