Domů /Zajímavé články /První dětské capáčky

Capáčky předchází problémům s chůzí

< Zpět na seznam článků

Nejsou capáčky, jako capáčky. Své o tom ví všechny maminky, které pořizují svým dětem první obutí. Přestože je v dnešní době rozhodně z čeho vybírat, maminka by si měla nechat záležet, aby vybrala produkt, který nebude bránit rozvoji nohy a ve kterém se její malý tvoreček bude cítit opravdu dobře.


První krůčky bývají nesmělé a hledají oporu nejen v mámině náručí, ale zejména ve vlastní stabilitě. Capáčky s pružnou podrážkou jsou ideální volbou i pro nechodící děti, stejně jako pro ty, co už trénují první postavení a drobné krůčky. Ty tam jsou doby, kdy naše mámy a mámy našich mám preferovaly pevně uzavřené botičky na šněrování s fixovaným kotníkem.

Medicínská fakta

Dnešní trendy a poznatky medicíny hovoří jasně ve prospěch lehkých, měkkých a poddajných capáčků, které nohu podporují ve vlastním přirozeném vývoji. Chodidla kojenců tvoří jemná a elastická chrupavčitá tkáň. Pokud tuto chrupavku deformujete pomocí nesprávných bot, může dojít k negativnímu vlivu na celý pohybový aparát dítěte, což způsobí nevratné škody. Děti, které rodiče nutily chodit v botách utlačujících prstové rozpoložení do šířky, mívají už v rané dospělosti obrovské problémy s klenbou, plochýma nohama, kyčlemi a bolestmi zad. Tohle všechno mají na svědomí špatné boty.

Zdravá alternativa

Někdy se jim rovněž říká ponožkobotičky. Jejich charakteristickým rysem je textilní část kolem nártu, kotníku a po obvodu chodidla, spodní část tvoří gumová podrážka nebo tenká kůže. Capáčky mohou suplovat funkci ponožek v domácím prostředí, ale skvěle se hodí i na použití v exteriérech. Báječné řešení 2in1. Ponožkobotičky lze používat na chození doma i venku. Jak už jsme zmínili, mají velmi pružnou podrážku, oblast paty zajistí stabilitu, botička se ideálně přizpůsobí nožičce dítěte, netlačí, neklouže, je prodyšná, neomezuje v pohybu, je ideální pro přirozenou chůzi a zdravý vývoj nožičky dítěte.

V neposlední řadě je dobré zmínit velmi kreativní designy, které jsou pro capáčky typické a snadná údržba. Všechny typy lze prát na 30° v automatické pračce.

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK