Domů /O Attipas /Historie Attipas

Historie Attipas

Je důležité, aby se noha dítěte vyvíjela přirozeně…

Generální ředitel společnosti Attipas Dong Dže

- Narodil jsem se v roce 1960 v Busanu v Jižní Koreji, kde žiji dodnes. Jsem mikrobiolog, ale před 25 lety jsem odešel z mikrobiologické laboratoře a začal jsem se věnovat podnikání ve světě obuvi spolu se svým kamarádem z univerzity, který již v té době pracoval pro společnost Reebok (Korea) a vyvíjel cyklistickou obuv Shimano.
V této společnosti jsem pracoval 12 let na pozici víceprezidenta se zaměřením na prodej. Naše obuv Shimano se stala jedničkou na světovém trhu a překonala mnoho italských značek. Také známá značka Nike se snažila konkurovat, ale v této kategorii zůstala bez úspěchu. Důvodem bylo, že naše obuv byla velmi funkční a vyrobena podle nejmodernějších technologií.

Po této bohaté zkušenosti jsem se rozhodl vytvořit vlastní společnost a vyvinout speciální obuv, která by napomáhala přirozenému a správnému vývoji chůze člověka. Tak vznikla MBT, nejpopulárnější značka v kategorii „obuv pro dobrou kondici“, kterou jsme vytvořili spolu se švýcarskými partnery.

Tuto společnost jsem zanedlouho prodal a vytvořil jsem novou společnost WildCat.

První směr výroby, který jsme zvolili, byla výroba vložek do bot. Tyto vložky se dají upravit a modelovat přímo podle tvaru chodidla a vyrábí se tedy individuálně pro každého našeho klienta. V současné době se prodávají pouze v Koreji a dovážejí se lékařům do Japonska.

Během své 25leté působnosti v obuvnickém průmyslu jsem sesbíral mnoho zkušeností a mým cílem se stalo vytvoření stoprocentně funkční obuvi pro děti. Základní inspirace jsem získal zkoumáním sportu, zdravé chůze a rehabilitace nohy a těla. Druhým směrem výroby se tedy stala obuv pro děti Attipas.

Obuv Attipas byla vyvíjena ve spolupráci s katedrou ortopedie na Národní Soulské univerzitě a využila výsledků z moderních studií o vývoji dětské nohy.

Důležitou informací je, že chodidla novorozenců nejsou tvořena kostmi, ale jemnou a elastickou chrupavčitou tkání, kterou nezaznamenáte ani na rentgenu. Jakákoli deformace této chrupavky pak může negativně ovlivnit celý pohybový systém dítěte. Proto je velmi důležité, aby noha dítěte měla maximálně přirozený vývoj a nic ji nebránilo v pohybu.

Tento pozitivní vliv přirozené chůze na celý organismus je potvrzen vědci po celém světě a chůze a běh naboso se stávají čím dál tím více populárními ve všech vyspělých zemích USA i Evropy.

Jakékoli uměle pozměněné prostředí během vývoje, například pevná pata a podrážka, je pro dětskou nohu zatěžující. Dítě udělá v průměru 18 000 kroků za den, proto by jeho boty měly být maximálně lehké a neměly by být pro nohu zátěží. Pokud věříme přírodě, nesnažíme se zcela měnit vnější podmínky vývoje. Naší úlohou je kvalitně pomáhat a podporovat tento dokonalý přirozený vývoj lidské nohy.

Obuv pro miminka od společnosti Attipas přirozeně pomáhá správnému formování chůze u dětí, která je tak maximálně přiblížena chůzi naboso. Je extrémně měkká, flexibilní a kopíruje tvar nohy dítěte s cílem usnadnit přirozený vývoj dětských nohou. První krůčky dítěte by měly být správné, protože jsou základem správného držení těla a správné chůze na celý život!

Attipas je barefoot obuv přítomnosti a budoucnosti. Během 2 let nabyla popularity ve více než 30 zemích a naší největší odměnou je radost dětí, které si boty zamilovali. Doufám, že i v České republice si maminky a děti naše boty oblíbí.

Zatím nemám vnoučata, která by mohla nosit obuv Attipas. Mám dospělého syna a ten je moc velký na boty, které jsem vyvinul. Také proto je v mém dalším plánu řada bot Attipas pro dospělé. Věřím noze a její aktivitě, proto pro ni chci vytvořit ten nejlepší směr obuvi na světě!

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK