Domů /Zajímavé články /První botičky pro nejmenší dětičky

První botičky pro nejmenší dětičky

< Zpět na seznam článků

Až do věku tří let se dětem nedoporučují boty s pevnou patou a silnou podrážkou. Noha se nesmí v botě nijak krčit, tak kupujte dostatečně široké špičky. Důležitý je prodyšný materiál, pružnost boty, pevný střih a dobrá fixace nohy.

 

Zdravé první botičky

První botičky pro miminka nesmí být tuhé a nepoddajné. U botek vyzkoušejte dostatečnou pružnost, aby mohla chůze probíhat bez problémů, pohodlně a nohy se zdravě vyvíjely. 

 

Výběr padnoucí obuvi

První botičky musí dobře padnout na nohy. Nejprve si nechte velikost nohou přeměřit kvalifikovaným personálem. Botky musí padnout nejen na délku, ale i na šířku. Přední část boty by měla být cca o 10 – 15 mm delší než kam dosahují prsty. U Attipas nadměrek v délce měl by být cca 5 milimetrů. Prsty se mohou volně pohybovat a noha ještě brzy povyroste. Šířka dětské obuvi by měla odpovídat obvodu nohy v místě prstních kloubů. Úzké boty omezí krevní oběh a zdeformují přední část nohy. Naopak hodně široká bota zase způsobí, že v ní bude štíhlá noha nepříjemně klouzat. Navíc se poškozují prsty.

 

Jaké první botičky vyzkoušet?

Zkuste osvědčenou obuv Attipas nabízející kopírování tvaru nohy dítěte, vysokou měkkost a flexibilitu. S dětskou zdravotní obuví se skvěle podpoří přirozená chůze. Nohy se budou správně vyvíjet, protože budou mít dost prostoru také pro pohyb prstů. Boty Attipas mají rozšířenou špičku a jsou velice lehké, čímž se nohy nijak nezatěžují.

Nyní jste registrovaní
Můžete se přihlásit

OK